سخنوری

متن تقدیرنامه استاد

 

متن شماره ۱

استاد گرامی

جناب آقای دکتر/سرکار خانم دکتر …..

باسلام

روز استاد را خدمت شما تبریک و تهنیت عرض نموده و روز استاد را بهانه می کنیم تا از زحمات چندین ساله شما در تربیت دانشجویان این مرزو بوم قدردانی نماییم. طول عمر و تندرستی از خداوند منان برای شما استاد فرهیخته آرزومندیم.

با سپاس

 

متن تقدیر نامه روز معلم

متن شماره ۱

معلم گرانقدر جناب آقای/سرکار خانم …..

باسلام

با نام و یاد ایزد دانا آغاز به سخن که می کنید از لابه لای کلماتت طنین صدای انبیاء به گوش میرسد.تبار این کلمه ها به اندیشه هایی می رسند که خزانه دارشان لقمان حکیم بود .تو میراث دار گنجینه های حکمتی.آغاز به سخن که میکنی ، کلمه ها به پرواز در می آیند و بالا میروند و می پیوندند با کانون هرچه «کلمه طیبه» است. سخن بگو تا چشمها ،از خواب ندانستن بر خیزند ، تا قدم های خشکیده توانی تازه بگیرد ، تا حرفها و گفته ها ، مهمانمان کنند در لحظاتی چند. سخن بگو تا حروف الفبا دانه دانه بر زمین باران ندیده جانمان ببارد و خوشه خوشه حدیث زندگی از وجودمان بروید نیست بر لوح دلم جز الف قامت یار چه کنم حرف دگر یاد نداد استادم به پاس اینکه عاشقانه به رویشمان کمر بسته ای مقامت را ارج می نهیم و روز بزرگ معلم را به شما تبریک عرض مینمائیم. سلامتی و طول عمر و همواره معلم بودن را از خداوند متعال برایتان آرزومندیم.

متن شعار انتخاباتی

متن های زیبا برای شعار انتخاباتی کاندیداهای شورای شهر توسط کارشناسان و اساتید مؤسسه سخنوری تیسفون نوشته و تنظیم شده است . این متون هر روز توسط مؤسسه سخنوری تیسفون بروزرسانی خواهد شد. در زیر 30 نمونه از شعار انتخاباتی ویژه کاندیداهای شهر را مشاهده می نمایید.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید!

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. انتظارت بی جا و غیر منطقی از خودتان نداشته باشید. چنانچه خودتان را با محبوب ترین و برترین افراد جامعه مقایسه کنید بدون اینکه به واقعیت های زندگی خودتان توجه داشته باشید در این حالت تنش ، استرس و نگرانی در شما ایجاد می شود و شما خودتان را نکوهش می کنید که چرا نمی توانید مثل آنها باشید. توقعات بی جا از خودتان را کاهش دهید و با نگاه واقع بینانه به خود و دیگران نگاه کنید. با تکیه بر توانمندیهای شخصی  و  نیروی خلاقیت خودتان، اجازه بدهید زندگی تان مسیر طبیعی خود را طی کند.

نامه تاثیرگذار کودک 6 ساله آمریکایی به اوباما

"آقای اوباما، کودکی که  توی سوریه داخل آمبولانس بود، یادتون می‌آد؟ امکانش هست که اون رو به خونه ما بیارین. ما با گل و پرچم و بادکنک منتظرش هستیم. اون  برادر و عضوی از خانواده ما میشه. کاترین، خواهر کوچکم برایش  پروانه  و کرم شب‌تاب جمع می‌کنه. توی مدرسه یک دوست سوریه‌ای به نام عمر دارم  ،  او ن رو به عمر معرفی می‌کنم. همه ما می تونیم با هم بازی کنیم. می تونیم اون  رو به جشن تولد دعوت کنیم  و اون  از  ما یه زبان دیگه  یاد  به گیره. ما می‌توانیم بهش  زبان انگلیسی یاد بدیم، درست مثل «آوتو»، دوست   ژاپنی‌ام.لطفاً به او بگویید  الکس که  درست مثل خودش مهربونه برادرش میشه ...»

آرام سخن بگوئید

در مورد فواید آرام صحبت کردن حتماً تا کنون مطالعه کرده اید. گفتار توام با آرامش در محبوبیت سخنران تاثیر بسیار زیادی دارد اما باید توجه کنیم همین تکنیک زمانی که از اعتدال خارج شود تبدیل به ابزاری می شود که بواسطه آن مخاطب از سخنان ما لذت نخواهد برد.

پیشنهاداتی برای برگزاری جشن شب یلدا

یلدا، جشن پیروزی نور و خیر بر تاریکی و شر است. ایرانیان باستان این طولانی ترین شب سال را به شادی سپری می کردند. یلدا نور را در عمق زمستان بر دل های مردم ایران جاری می سازد.جشن یلدا از محبوب ترین جشن های باستانی ایران محسوب می شود و البته بهانه ای است برای شادی و دوستی. مردم در این جشن، بهترین غذاها و میوه ها و آجیل ها را بر سفره می گذارند، به دیدن بزرگترهای فامیل می روند و دید و بازدیدها زنده می شود.زمانی که بچه بودیم بهترین خاطره شب یلدا، قصه گوئی های پدرم بود.قصه های که شب های بلند  یلدا را برای من ، برادران و خواهرانم به بهترین شب سال تبدیل می کرد. من هم برای هرچه بهتر برگزار شدن شب یلدا چند پیشنهاد دارم که امیدوارم مفید باشد.

7 دلیل برای سفر کردن

 

سفر بخشی متفاوت و جذاب از زندگی انسان را شامل می شود. انگیزه اصلی بسیاری از سفرها دیدن تفاوتها است. ما انسانها دوست داریم به نقاط و مکانهایی که ندیدیم سفر کنیم و از دیدن تفاوتها لذت ببریم. قصد ندارم زیاد به حاشیه بپردازم برای همین 7 فایده بسیار مهم سفر را در این مقاله معرفی می کنم:

تاثیرات بزرگ تماشای فیلم بر سخنوری و روابط اجتماعی افراد

فیلم های سینمایی از ابتدای رواج سینما و تلوزیون به سرعت به یکی از مهمترین محصولات رسانه ای تبدیل شدند. همه ما در طول زندگی ، فیلم های زیادی را به  تماشا می نشینیم ، از دیدن برخی از آنها لذت می بریم و از برخی دیگر نه. اما تماشای فیلم تاثیرات عمیق اجتماعی بویژه بر روابط اجتماعی افراد و همچنین حوزه سخنوری و فن بیان افراد دارد که من در این مقاله کوتاه به  چند فایده بزرگ آن اشاره می کنم:

داستان اولین سخنرانی حرفه ای من

اولین بار که به طور حرفه ای سخنرانی کردم زمانی بود که دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی بودم. برای درس "تامین و رفاه اجتماعی" اگر اشتباه نکرده باشم من می بایست به مدت 15 دقیقه در کلاس سخنرانی می کردم. از آنجاییکه به ایران باستان علاقه زیادی داشتم و دارم ، برای ارایه و سخنرانی، موضوع "رفاه و تامین اجتماعی در عصر هخامنشیان" را انتخاب کردم که به تایید استاد قرای مقدم رسید. با انگیزه و علاقه بسیار زیاد دو ماه برای آماده سازی متن وقت صرف کردم و کتابهای زیادی برای جمع آوری متن سخنرانی و مقاله خواندم. بدون اینکه اطلاعی از علم سخنوری و سخنرانی داشته باشم متن سخنرانی تنظیم کردم. نکات کلیدی را روی فیش نوشتم و جملات اثرگذار را لابلای نکات کلیدی گنجاندم.

نقش مسئولیت پذیری در درمان کمروئی و ضعف اعتماد به نفس

افراد کمرو و یا کسانیکه اعتماد به نفس پایینی دارند، بعضاً از مسئولیت پذیری بالایی برخوردار نیستند، در انجمن ها و گروههای داوطلبانه عضویت ندارند و از قبول مسئولیت انجام کارهای گروهی اجتناب می کنند. انزوا و حاشیه نشینی از مهمترین دلایل و نتایج کمروئی است. افراد کمرو و دارای اعتماد به نفس پایین خود را حقیرتر از دیگران میدانند و مشکل اصلی همین باور غلط است که تعداد کمی از این دسته از افراد سعی می کنند با آن مواجه شوند و آن را شکست دهند.این دسته از افراد عموماً هیچگاه به طور مثال برای مدیریت و برنامه ریزی مسافرت های خانوادگی، برگزاری جشن ، مراسم و همایش، انجام کار جمعی و عموماً کارهای گروهی داوطلب نمی شوند و سعی می کنند در زندگی برای همیشه پیرو باشند بدون اینکه حتی برای لحظاتی رهبری و مدیریت کارهای گروهی را در زندگی تصور کنند!

کم حرفی و راهکارهای درمان آن

کم نیستند تعداد کسانی که برخلاف میل درونی شان، نمی توانند با دیگران به راحتی ارتباط کلامی برقرار کنند و از این بابت رنج می برند. گاهی اوقات پاره ای مسایل موقتی و گذار سبب می شود در زندگی روزمره به لاک خودمان فرو برویم، گوشه نشینی اختیار کنیم و کمتر در جمع سخن بگوئیم ، در پاره ای موارد نیز به دلایل منطقی و به عمد ما در مجامع عمومی کمتر سخن می گوئیم یا اینکه ایجاب می کند اصلاً صحبت نکنیم. موارد اینچنینی و همچنین کم حرفی مقطعی و کوتاه مدت به عنوان آسیب و عارضه شناخته نمی شود. کم حرفی که به عنوان آسیب فردی و اجتماعی ما از آن نام می بریم موجب رنجش دایم شخص در زندگی و وارد آمدن آسیب های جدی به این دسته از افراد می شود.

10 ویژگی افرادی که هیچگاه موفق نمی شوند

تاکنون مطالب زیادی در مورد ویژگی های افراد موفق دنیا منتشر شده که درس های بزرگی برای همه ما خواهد بود. این مقاله تلاش دارد به ویژگی هایی اشاره کند کند که وجود آنها در هر انسانی موجب شکست و ناکامی در زندگی خواهد شد. به عبارتی من در این مقاله تلاش می کنم تا برخی از مهمترین علایم و دلایل عدم موفقیت را بررسی کنم.برای رسیدن به موفقیت همزمان که عادت های مثبت در زندگی خود را پرورش می دهید، تلاش کنید پله پله و به تدریج عادت ها و ویژگی های منفی مندرج در این مقاله را نیز از زندگی تان بیرون بریزید!

با امید زندگی کنید

هر گاه از در خارج می شوی، سرزنده باش،سرت را بالا بگیر و ریه هایت را پر از هوا کن.با اشتیاق به آفتاب نگاه کن، به دوستانت با لبخند سلام کن و به همه روحیه بده. نگران این مباش که مبادا تو را درک نکنند و حتی یک دقیقه را با فکر کردن به دشمنانت هدر مده.  تلاش کن آنچه را که دوست داری انجام دهی، با قاطعیت در ذهن خود جای دهی و سپس بدون تغییر جهت، مستقیاماً به سمت هدفت حرکت کن. فکر خود را به موضوعات بزرگ و باشکوهی که قصد انجام آنها را داری معطوف کن. سپس با گذشت زمان متوجه خواهی شد به فرصت هایی دست یافته ای که برای برآوردن آرزوهایت نیازمند آنها هستی...

6 روش ساده برای شنونده خوب بودن

شنونده خوبی باشید تا جذاب باشید. خوب به حرف های دیگران و با دقت گوش دهید. از سخنان دیگران نکته برداری کنید و این حس گوش دادن و شنونده خوب را طی سخنرانی مخاطبتان با روش های گوناگون به او منتقل کنید. شما می توانید به طور حرفه ای سوال بپرسید، با زبان بدن حرفهایش را تایید کنید،در تایید حرفهایش صحبت کنید و از او راهنمایی بیشتری در مورد سخنانش بخواهیدو...به حرفهای دیگران زمانی که حرف می زنند با بی تفاوتی گوش ندهید.

صفحه1 از4

آدرس ایمیلتان را وارد نمایید:

Delivered by FeedBurner

login

جهت شرکت در گفتگوها با اکانت کاربری وارد شوید.چنانچه عضو نیستید همین الان ثبت نام نماییدتازه های انجمن

پیرو تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی دانشگاه شمال و مؤسسه سخنوری تیسفون، کلاس ها...
حدود 3 سال قبل 0 448
اطلاعیه بر گزاری کلاس در نوشهر- اولین جلسه کلاس فن بیان و سخنرانی مؤسسه سخنوری ت...
حدود 3 سال قبل 0 426
تا می توانید به دیگران احترام کنید تا مورد احترام قرار گیرید. شما با احترام به د...
حدود 3 سال قبل 0 554
لبخند
نوشته شده توسط محمود امانی
لبخند یکی از مهمترین رازهای جذاب شدن افراد است.لبخند مهمترین زبان بدن رضایت و خش...
حدود 3 سال قبل 0 450
جشن فارغ التحصیلی هنرجویان مؤسسه سخنوری تیسفون در شهرستان محموداباد،عصر دیروز با...
حدود 3 سال قبل 0 438

دیدگاه بازدیدکنندگان سایت

Guest (علاج الادمان)
تعرف كيفية علاج الادمان بسهولة بالفعل الادمان من اكبر واهم المُشكلات التي دخلت مُعظم البيوت المصرية ...
Guest (علاج الادمان)
علاج ادمان الشبو الميثامفيتامين يتضمن بالدرجة الأولى الإعياء، اكتئاب، وزيادة الشهية. قد تدوم أعراض ا...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
تیسفون