متن های مهم و تاریخی

متن کامل سخنرانی تاریخی امام خمینی در بهشت ‌زهرا

متن کامل سخنرانی تاریخی امام خمینی‌ در روز ۱۲ بهمن ۵۷ در بهشت زهرا توسط خبرگزاری فارس در تاریخ یازدهم اسفند سال 1391 در سایت رسمی این خبرگزاری  منتشر شد. متن کامل سخنرانی به شرح زیر می باشد.

متن سخنرانی انتخاباتی شورای روستا

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان، سروان و اهالی محترم روستای...

در ابتدا لازم می دانم از زحمات همکاران عزیزم، اعضای محترم شورای... در سالهای گذشته کمال تشکر را داشته باشم.

بر خودم واجب می دانم از زحمات و حمایتهای بی دریغ شما اهالی محترم هم تشکر کنم که هر آنچه انجام شده فقط و فقط به همت و حمایت والای شما بزرگواران بوده و ما به عنوان نمایندگان شما قدردان محبت تک تک شما عزیزان هستیم.

متن سخنرانی آماده با موضوع توسعه پایدار شهری

به نام خداوند بخشنده مهربان

درود پرمهر من خدمت یکایک شما بزرگان و فرهیختگان حاضر

مفتخرم از اینکه در جمع صمیمی شما حضور دارم

جا داره تشکر ویژه داشته باشم از ...

همه ما در زندگی شخصی بدنبال پیشرفت  هستیم و تمامی ملل جهان در آرزوی توسعه هستند. دولت ها و حکومت ها برنامه های کوتاه مدت و طولانی مدت برای توسعه کمی وکیفی کشورها تنظیم می کنند. یکی از بزرگترین طرحهای توسعه در جهان با نام طرح مارشال توسط دولت وقت آمریکا پس از جنگ جهانی دوم به عنوان موفقیت آمیزترین پروژه سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا ، به بسیاری از کشورهای اروپای غربی کمک کرد تا اقتصاد خود را پس از جنگ بازسازی کنند . طرح های توسعه کشورهای جهان موجب افزایش نرخ امید به زندگی، توسعه آموزش و بهداشت، رونق کسب وکار، افزایش سطح تولید و تعدیل فاصله طبقاتی و مطابق آخرین آمارهای سازمان ملل در سال 2016 موجب کاهش سطح فقر در جهان شده است.

متن سخنرانی ویلیام فاکنر

احساس می کنم این جایزه را نه به من بلکه به کار من داده اند، کاری که حاصل عمری از عذاب و عرق ریزی روح انسان بوده است؛ و این نه برای افتخار و سود جویی است بلکه بدان روی بوده است که از مایه های آدمی چیزی آفریده شود که پیشتر وجود نداشته است، پس من این جایزه را تنها به امانت نزد خود نگاه می دارم.

سخنرانی مهاتما گاندی در گردهمایی انجمن گیاهخواران لندن، نوامبر ۱۹۳۱

آقاي رئيس، گياهخواران گرامي، دوستان.آنگاه كه براي حضور در اين جلسه دعوتنامه‌اي به دستم رسيد، دوستي‌هاي قديمي و خاطرات گذشته چنان برايم تداعي شدند كه خوشحالي‌ام غير قابل وصف بود.و به ويژه از ديدار دوباره با آقاي هنري سالت (Henry Salt) بسيار مفتخرم، چرا كه ايشان حق زيادي بر گردن من دارد. "پيشنهاد گياهخواري" (A Plea for vegetarianism) نام كتاب آقاي سالت است. من ابتدا گياهخواري را بخاطر عادت كردن به آن و از تقليد آداب و رسوم و نيز عهدي كه با مادرم بسته بودم-كه هرگز گوشت نخورم- دنبال مي‌كردم، اما او در اين كتاب به من آموخت كه چگونه اين تابوها را كنار گذاشته و با پي بردن به حقيقت گياهخواري، به يك گياهخوار واقعي تبديل شوم!

متن کامل سخنرانی دکتر مصدق در دادگاه لاهه

متن کامل سخنرانی دکتر مصدق در دادگاه لاهه.-آقای رییس،آقایان قضات،بشریت مدتی‏ست به فکر افتاده که‏ به جای توسل به زور و فشار،اختلافات خود را از طریق حق و عدالت‏ و به وسیله‏ دادگاه‏های دادگستری بین المللی حل و تصفیه نماید. منشأ این فکر عالی و مقدس،تجریبات تلخ و خونینی‏ست که در گذشته به انسان آموخت که هرگز زور و فشار از عکس العمل‏های تند و وحشت‏انگیز مصون نخواهد ماند.رشد عقلی و فکری بشریت، حکم می‏کند که اختلافات خود را منحصرا به وسایل مسالمت‏آمیز تصفیه نماید.یقین داشته باشید آرزوی نیل به این آمال در اعماق‏ قلوب ملت ایران که از روز اول به جامعه‏ی ملل و بعد از آن سازمان‏ ملل متحد ملحق گردید،ریشه گرفته است.

متن سخنرانی استلا یانگ،کمدین و روزنامه نگار استرالیایی در TED

 

 

 

متن سخنرانی استلا یانگ،کمدین و روزنامه نگار استرالیایی در TED.(متولد 1982 استرالیا) من در شهر بسیار کوچکی در ویکتوریا بزرگ شدم. از تربیتی آرام و بسیار طبیعی برخوردار شدم به مدرسه می رفتم، با دوستانم می گشتم و با خواهران کوچکترم دعوا می کردم. همه اینها طبیعی بود. وقتی ۱۵ سالم شد،عضوی از جامعه محلی نزد پدر و مادرم آمد و خواستند که مرا نامزد دریافت یک جایزه دستاورد علمی بکنند. پدرومادرم گفتند:« همم، که این واقعاً خوبه، اما یه مشکل چشمگیر در این باره هست. اون واقعاً به هیچ چیزی دست پیدا نکرده. »

متن سخنرانی بونو، از فعالین ضد فقر در سال 2013 میلادی در TED

متن سخنرانی بونو، از فعالین ضد فقر در سال 2013 میلادی در TED.کریس اندرسون از من خواست که اگر بتوانم ۲۵ سال فعالیت مبارزه با فقر را طی ده دقیقه برای TED بگنجانم. یک مرد انگلیسی از یک مرد ایرلندی می‌خواهد که مختصر و کوتاه بگوید.گفتم، "کریس، این یک معجزه خواهد بود."و او گفت، "بونو، خوب نمی‌شود اگر از مجموعه مسیح‌آیی خودت استفاده کنی ؟ "خُب، درسته. سپس فکر کردم، بگذارحتی از ۲۵سال هم بیشتربه عقب بروم. بگذارید به قبل از عیسی برگردیم، سه هزاره قبل، در زمانی که، زمانی که حداقل در ذهنم هست، مسیرعدالت، سیری علیه نابرابری و فقر بطور واقعی شروع شد.

متن سخنرانی استیو جابز در دانشگاه استنفورد

 متن سخنرانی استیو جابز در دانشگاه استنفورد. من امروز خیلی خوشحالم که در مراسم فارغ‌التحصیلی شما که در یکی از بهترین دانشگاه‌هاي دنیا درس مي‌خوانید هستم. من هیچ وقت از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده‌ام. امروز مي‌خواهم داستان زندگی ام را برایتان بگویم. خیلی طولانی نیست و سه تا داستان است.

متن اعلامیه استقلال آمریکا

 متن اعلامیه استقلال آمریکا:آنگاه که در گذار رخدادهای انسانی مردمی ناگزیر می‌شوند رشته‌های سیاسی‌ای را که آن‌ها را با مردمی دیگر پیوند داده‌است بگسلند و برای خود در میان قدرت‌های روی زمین جایگاهی جداگانه و برابر بیابند که قوانین طبیعت و خدای طبیعت آن‌ها را سزاوار آن دانسته‌است، احترام شایسته به افکار عمومی بشریت ایجاب می‌کند که آن‌ها عللی را که آن‌ها را به جدایی وا می‌دارد اعلام کنند.

متن سخنرانی مارتین لوتر کینگ با عنوان"رویایی دارم"

 نام یک سخنرانی ۱۷ دقیقه‌ای از مارتین لوتر کینگ است که در ۲۸ اوت ۱۹۶۳ در گردهمایی بزرگ طرفداران تساوی حقوق سیاه‌پوستان و سفیدپوستان در برابر بنای یادبود لینکلن در واشنگتن دی سی ایراد شد. رویایی دارم از مهم‌ترین و مشهورترین سخنرانی‌ها در تاریخ آمریکا به‌شمار می‌آید.مارتین لوتر کینگ در این سخنرانی که در آن عبارت «رویایی دارم» تکرار می‌شد، درباره آرزوی خود سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که زمانی در آمریکا طبق مرام و آرمان خویش زندگی کند و تحقق مساوات و برابری ذاتی انسان‌ها را به چشم ببیند.

صفحه1 از2

آدرس ایمیلتان را وارد نمایید:

Delivered by FeedBurner

login

جهت شرکت در گفتگوها با اکانت کاربری وارد شوید.چنانچه عضو نیستید همین الان ثبت نام نماییدتازه های انجمن

پیرو تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی دانشگاه شمال و مؤسسه سخنوری تیسفون، کلاس ها...
حدود 3 سال قبل 0 448
اطلاعیه بر گزاری کلاس در نوشهر- اولین جلسه کلاس فن بیان و سخنرانی مؤسسه سخنوری ت...
حدود 3 سال قبل 0 426
تا می توانید به دیگران احترام کنید تا مورد احترام قرار گیرید. شما با احترام به د...
حدود 3 سال قبل 0 554
لبخند
نوشته شده توسط محمود امانی
لبخند یکی از مهمترین رازهای جذاب شدن افراد است.لبخند مهمترین زبان بدن رضایت و خش...
حدود 3 سال قبل 0 450
جشن فارغ التحصیلی هنرجویان مؤسسه سخنوری تیسفون در شهرستان محموداباد،عصر دیروز با...
حدود 3 سال قبل 0 438

دیدگاه بازدیدکنندگان سایت

Guest (علاج الادمان)
تعرف كيفية علاج الادمان بسهولة بالفعل الادمان من اكبر واهم المُشكلات التي دخلت مُعظم البيوت المصرية ...
Guest (علاج الادمان)
علاج ادمان الشبو الميثامفيتامين يتضمن بالدرجة الأولى الإعياء، اكتئاب، وزيادة الشهية. قد تدوم أعراض ا...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
تیسفون