کارآفرینی

زندگینامه تاتا،پدر صنعت هند و کارآفرین بزرگ

داستان زندگی کارآفرین بزرگ هندی:تاتا-«جامستجی نوسروانجی تاتا» کارآفرین هندی و بنیان‌گذار «صنایع تاتا»، در سراسر جهان شناخته شده است. تاتا یا به اصطلاح «پدر صنعت هندوستان» از معدود سرمایه‌داران کشورهای فقیر بود که به جای انباشت سرمایه‏ فردی، به سمت کارآفرینی و سرمایه‌داری ملی رفت و از ابتدای شروع فعالیت اقتصاد‌‌ی‌‏اش سودای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورش را در سر داشت. او در یک خانواده‏ زرتشتی پارسی در سوم مارچ ۱۸۳۹ در ناوساری هندوستان به دنیا آمد. در سال ۱۸۵۸ از کالج الفینستون فارغ‌التحصیل شد و پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در شرکت پدرش مشغول به کار شد. در همین حین، چند سفر به اروپا و آمریکا داشت.

مطالعه بیشتر...

برای کارآفرینی چقدر سرمایه نیاز داریم؟

 

آیا برای ایجاد کسب و کار و کارآفرینی به سرمایه اولیه کلان نیازمندیم؟برخی جوانان تصور می کنند که کارآفرینان اغلب افرادی بودند با پشتوانه مالی و بهره مند از حمایت مالی خانواده در حالیکه این تصور در مورد بسیاری از کارآفرینان جهان اشتباه است.اگر زندگینامه کارآفرینان موفق دنیا را مطالعه کنیم متوجه خواهیم شد بسیاری از این افراد، کارآفرینان خودساخته ای بودند که با حداقل سرمایه و بعضاً با دست خالی و حتی بدهی زیاد کسب و کارشان را آغاز کردند.

مطالعه بیشتر...

کارآفرینی و شانس

بسیاری از جوانان (بویژه دانشجویان) معتقدند کارآفرینانان موفق دنیا افراد خوش شانسی بودند و مهمترین دلیلی که سبب می شود علاقه ای به کارآفرینی نداشته باشند بدشناسی و آماده نبودن فرصت است.این باور کاملاً اشتباه است. شانس در موفقیت کارآفرینان بی تاثیر نیست و البته افراد باید از شانس ها و فرصتهای زندگی استفاده کنند اما فاکتورهای مهمتر از شانس همانند،تفکر،برنامه ریزی،امید،علاقه،مطالعه و ارتباطات نقش بسیار اساسی تری در موفقیت کارآفرینان دارند.

مطالعه بیشتر...

آدرس ایمیلتان را وارد نمایید:

Delivered by FeedBurner

تیسفون