وبلاگ محمود امانی

کودک درون

درود. هر انسانی بر روی زمین به کاری مشغول هست. یکی کشاورز است، یکی خانه دار، یک نفر جوشکار است و دیگری معلم، یکی از ما آتش نشان است و دیگری معلمی در روستای دورافتاده، یکی از ما رئیس جمهور است و دیگری پزشک، جوانی شاید بیکار باشد و دیگری دختری  به دنبال آرزوهایش، بعضی از ما راننده ای هستیم که کارمان جابجایی بار و مسافر است و دیگری احتمالا فروشنده خواروبار، یک سرباز و دیگری عکاس، یکی بازیگر و دیگری معمار، یکی رئیس و دیگری کارمند. هر کسی و در هر کجای جهان هستیم کودکی در درونمان داریم که بعضیها که تعدادشان زیاد است به سن بلوغ که میرسند با او قهر می کنند و تنها تعداد کمی از ما با او تا آخر عمر صحبت می کنیم و به حرفهایش گوش می دهند.

قدرت سخن

جنگ زمانی آغاز میشود که سخن خلع سلاح میشود و انسانها توانایی ارتباط کلامی را از دست می دهند. جنگ در هر صورت پدیده شومی است که لازم است با توسعه دانش سخنوری به موزه تاریخ سپرده شود. همه ما وظیفه داریم برای ریشه کن کردن جنگ از جهان تلاش کنیم.هر روز و هر لحظه

صدای پای خداوند

گاهی خداوند در بی خبری، کمکهای بزرگی را نصیب ما می کند که از حدود باورمان خارج است و ما  تنها در صورتی می توانیم این احساس خوشایند را درک کنیم که همواره در زندگی دست از تلاش و امید برنداریم" محمود امانی، مدرس و بنیانگذار مؤسسه سخنوری تیسفون"

تشکر از هنرجویان کلاس تیسفون در محمودآباد

آخرین جلسه کلاس آموزش سخنرانی و سخنوری مؤسسه سخنوری تیسفون در محمودآباد استان مازندران امروز راس ساعت 17 برگزار شد و با ارایه های بسیار عالی هنرجویان به پایان رسید. از همت و تلاش همه حاضرین در جشن تشکر می کنم. برای همه عزیزانی که به هر نحو امروز در این جشن با شکوه و صمیمی و پربار حضور نداشتند آرزوی موفق و تندرستی دارم.  امروز،از سخنرانی های بسیار دوست داشتنی و عالی هنرجویان نکات بسیاری آموختم. اینکه زندگی همانند رینگ بوکس است که لازم است یک  انسان و یک مبارز با هدفی بزرگتر از برد و باخت به آن وارد شود.

در باب اخلاق حرفه ای بخشی از پزشکان ایران

برای معاینه چشم، امروز به بیمارستان فارابی تهران مراجعه کردم. کارکنان خدماتی همچون همیشه کار هدایت بیماران را به داخل اتاق ویزیت پزشکان برعهده دارند. تعدادی از بیماران از برخورد بد پرسنل بیمارستان زیر لب گله می کردند. نوبت به من که رسید رفتار پزشک را رصد کردم.چند بیمار خانم جلوتر از من معاینه شدند. پزشک متخصص شبکیه چشم ، سلام و احوالپرسی گرمی با بیماران انجام داد. برای هر بیمار کمتر از یک دقیقه وقت اختصاص داد. به من که رسید جواب سلام من را هم نداد.

سه کلمه معرف شما!

دیروز در کلاس سخنوری، سوالی را از دانشجویان پرسیدم که اینجا مطرح می کنم و توضیح می دهم. اگر از شما بخواهند که زندگی تان را در 3 کلمه خلاصه کنید، این سه کلمه چیست؟  چند ساعت یا چند روز به این سوال فکر کنید. بعد از این که پاسخ این سوال را دادید ، زندگی خودتان را بر اساس این سه کلمه مدیریت کنید. اگر این سه کلمه همان ارزشهایی در زندگی شما هستند که موجب پیشرفت و احساس آرامش  و سعادت شما در زندگی شده اند بسیار عالیست و باید همواره برای آنها ارزش قایل شوید.

قدرت نه گفتن

اگه دوست دارین از امروز بهتر زندگی کنید و بیشتر از دنیا لذت ببرید، چند تا کار کوچیک را از امروز بهتر و بیشتر از گذشته انجام بدین: "نه گفتن" خودتون را تقویت کنید. "نه گفتن "به دوستی های یک طرفه، "نه گفتن" به روزمرگی، "نه گفتن "به خواهش های بی جای اطرافیان،" نه گفتن "به بی هدفی در زندگی، "نه گفتن" به  تنبلی و... مواظب خودتون باشین. دوستدار شما. محمود امانی

واضح و صریح صحبت کنید

واضح و صریح صحبت کنید. برای تقویت فن بیان و سخنوری، از اولین اقداماتی که باید انجام بدهید این است که در ارتباط با دیگران، خیلی رسا، واضح و محکم سخن بگوئید. مردم به صدای لرزان و سخنان پریشان و مبهم  اهمیتی نمی دهند. پس امروز: 1) با تن صدای بالا 2) واضح و صریح و نهایتاً محکم و استوار صحبت کنید. روز خوبی براتون آرزو می کنم. خوش باشین. محمود امانی: جامعه شناسی، استاد و مشاور فن بیان و سخنوری

اهمیت زبان بدن در زندگی

اهمیت زبان بدن در زندگی: چهرهٔ انسان می‌تواند بیش از ۲۰۰۰۰ حالت مختلف ایجاد کند. بنابراین خوش بیان ترین و مهمترین قسمت بدن است. بیشتر بیان‌ها، ترکیبات چهره‌ای یعنی مخلوطی از دو یا چند حالت اصلی است. ۹۳ درصد ارتباط میان فردی را اشارات بدن تشکیل می‌دهد. در حالی که تنها ۷ درصد ارتباط میان فردی شامل گفتار است.از امروز بیشتر به زبان بدن خود و دیگران دقت نمایید.

فرصتی برای هدیه دادن

سلام.بامداد روز یکشنبه، 11 بهمن 1394 بر شما خوش.امروز فرصت خوبی است برای اینکه به دوستان و عزیزانمان هدیه بدهیم.حتی کوچک و کم قیمت.هدیه دادن موجب ایجاد حس خوشایند آرامش درون در افراد و نیز گسترش صمیمیت و از بین بردن فاصله های اجتماعی می شود. یک جمله زیبا، یک شاخه گل ، یک لبخند و یک کتاب از زیباترین هدیه هایی هستند که بسیاری دوست دارند. روزگارتان سرشار از هدیه و لبخند.محمود امانی

هر شب فقط 20 دقیقه کتاب بخوانید

چنانچه آمادگی دارید از همین امشب فقط و فقط 20 دقیقه کتاب بخوانید. خواندن کتاب، به انسان آرامش می دهد و دایره لغات انسان را افزایش میدهد، موجب گشایش ذهن انسان می شود، بر دانش انسان می افزاید و البته فراموش نکنید خواند کتاب اعتماد به نفس  و پرستیژ اجتماعی انسان را  تقویت می کند. کتاب ابزار و دوست همیشگی یک سخنران و ادیب و البته هر انسانی محسوب می شود. به درستی که کتاب بهترین دوست انسان است.

صفحه1 از2

آدرس ایمیلتان را وارد نمایید:

Delivered by FeedBurner

login

جهت شرکت در گفتگوها با اکانت کاربری وارد شوید.چنانچه عضو نیستید همین الان ثبت نام نماییدتازه های انجمن

پیرو تفاهم نامه همکاری علمی و آموزشی دانشگاه شمال و مؤسسه سخنوری تیسفون، کلاس ها...
حدود 3 سال قبل 0 448
اطلاعیه بر گزاری کلاس در نوشهر- اولین جلسه کلاس فن بیان و سخنرانی مؤسسه سخنوری ت...
حدود 3 سال قبل 0 426
تا می توانید به دیگران احترام کنید تا مورد احترام قرار گیرید. شما با احترام به د...
حدود 3 سال قبل 0 554
لبخند
نوشته شده توسط محمود امانی
لبخند یکی از مهمترین رازهای جذاب شدن افراد است.لبخند مهمترین زبان بدن رضایت و خش...
حدود 3 سال قبل 0 450
جشن فارغ التحصیلی هنرجویان مؤسسه سخنوری تیسفون در شهرستان محموداباد،عصر دیروز با...
حدود 3 سال قبل 0 438

دیدگاه بازدیدکنندگان سایت

Guest (علاج الادمان)
تعرف كيفية علاج الادمان بسهولة بالفعل الادمان من اكبر واهم المُشكلات التي دخلت مُعظم البيوت المصرية ...
Guest (علاج الادمان)
علاج ادمان الشبو الميثامفيتامين يتضمن بالدرجة الأولى الإعياء، اكتئاب، وزيادة الشهية. قد تدوم أعراض ا...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
Guest (20171124yuanyuan)
coach factory outlet online uggs outlet online coach outlet online adidas nmd runner adidas store ug...
تیسفون